Hava Durumu Ankara 20 Günlük

Tarih
Yağış
Gün
Gece
2 Ara Cmt
Çok bulutlu
%0
~
12°
3 Ara Paz
Çok bulutlu
%5
17°
11°
4 Ara Pzt
Parçalı bulutlu
%0
15°
5 Ara Sal
Parçalı bulutlu
%5
13°
6 Ara Çar
Parçalı bulutlu ve yağmur ihtimali
%0
13°
7 Ara Per
Bulutlu ve yer yer yağmur ihtimali
%55
13°
8 Ara Cum
Yağmur ve hava bulutlu
%65
9 Ara Cmt
Az bulutlu ve güneşli
%4
-3°
10 Ara Paz
Çok Bulutlu
%1
-2°
11 Ara Pzt
Bulutlu havanın ardından parlak gökyüzü
%1
-2°
12 Ara Sal
Çok bulutlu
%12
13°
13 Ara Çar
Hafif yağmur
%59
12°
14 Ara Per
Hafif yağmur
%56
12°
15 Ara Cum
Çoğunlukla erken saatlerde, yer yer sağanak yağışlar
%63
12°
16 Ara Cmt
Çok bulutlu
%25
17 Ara Paz
Çok Bulutlu
%25
-2°
18 Ara Pzt
Çok bulutlu
%25
-3°
19 Ara Sal
Yağmur ve donan yağmur
%67
-1°
20 Ara Çar
Çok bulutlu
%25
-2°
21 Ara Per
Bulutlu
%25

Ankara Hava Durumu

Ankara’da çok farklı iklim çeşitleri görülebilirken genelde kara iklimi bölgeye hakimdir. Bu sebeple Ankarada hava durumu yerel farklılıklar gösterebilmektedir. Ankara’nın kuzey bölümünün hava sıcaklığı, güney bölümüne göre daha düşüktür. Ankara ilinin kış ayları sert ve soğuk geçerken, yaz aylarında gündüz hava çok sıcak, gece ise daha serindir.

Ankara hava durumu verilerini inceleyecek olursak; gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkının çok fazla olduğunu görebiliriz. Yıllık ortalama yağış oranları yine bölgelere göre farklılık gösterir. Tuz gölü kıyılarında yağış oranları daha düşüktür. Ankara kış aylarında kar yağışını en erken gören illerimiz arasında yer alır. Tuz gölü civarına düşen kar oranı diğer yerlere oranla çok daha azdır.

Şu anda hava durumu Ankara sayfasında bulunuyorsunuz. Ankara merkez hava durumu dışında en çok Polatlı, Sincan, Çubuk, Mamak, Beypazarı, Etimesgut, Haymana ve Elmadağ hava durumu sayfalarının incelendiğini söyleyebiliriz. Bu sayfadaki hava durumu verilerini sık sık güncelleyerek siz değerli Ankaralı ziyaretçilerimize en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Ankara ilçeleri arasında aradığınız ilçeyi bulamadıysanız, yukarıdaki arama kutusuna sadece ilçe ismini yazarak çıkan sonuçlara tıklayabilirsiniz.

Meteoroloji Ankara (MGM Ankara), Meteoroloji 9.Bölge Müdürlüğü birimi, Ankara'nın Meteorolojik isteklerini karşılamak üzere kurulmuştur.

Hava durumu 15 günlük Ankara sayfamızda sadece bugünün veya yarın için hava durumu değil, çok daha ileri tarihli hava tahminlerine de ulaşabilirsiniz. Ankara 15 günlük hava durumunun yanında 20günlük, 25 günlük, 30 günlük, 40 günlük, 45 günlük, 90 günlük hava durumu verilerine de ulaşabilirsiniz. Bunların yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumunu da inceleyebilirsiniz. Ankara için yağış oranları, rüzgar hızı ve yönü, çiğ noktası, nem oranı gibi diğer değerlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ankara için önemli hava uyarıları veya ani yağış, fırtına gibi olayları sayfanın üst kısmında uyarı ikonu ile siz ziyaretçilerimizi bilgilendiriyoruz.

Ankara hava durumu konusunda öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler ve daha fazlasını hava durumu 15 günlük sayfamızda bulabilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli hava durumu sitesini sürekli ziyaret ederek bize destek olabilirsiniz.